DV More

• 10-satni vrtićni program

Savjetovalište za roditelje

Poštovani roditelji,

U okviru naše predškolske ustanove djeluje stručni tim u sastavu:

• Pedagog
Ime i prezime Marta Zulim
  • Psiholog
Ime i prezime Eli Vidović
  • Logoped
Ime i prezime Jelena Veljača
  • Zdravstveni voditelj
Ime i prezime Marinela Štrbac

Logoped

Ime i prezime -
Telefon (021) 582 581

Logoped kao stručni suradnik u dječjem vrtiću radi na prevenciji, detekciji, dijagnosticiranju i tretmanu teškoća komunikacije, jezika i govora.

Utvrđuje specifične potrebe djece s teškoćama i o njima informira odgojitelje, ostale suradnike i roditelje.

Stvara uvjete za uključivanje djece u posebne i redovite programe dječjeg vrtića.

U suradnji s odgojiteljima, stručnim timom i roditeljima utvrđuje najprimjerenije metode rada za svako pojedino dijete te ih primjenjuju u svome radu.

Surađuje sa zdravstvenim ustanovama i ustanovama socijalne skrbi te drugim čimbenicima u prevenciji razvojnih poremećaja u djece.

Prati, proučava i provjerava u praksi znanstvene i teorijske spoznaje s područja logopedije.

Unapređuje vlastiti rad kontinuiranim stručnim usavršavanjem i cjelokupan proces uključivanja djece s teškoćama u zajednicu.

Misija i vizija

Naša misija

Polazeći od humanističko-razvojnog pristupa, cjelokupan odgojno-obrazovni rad usmjeravamo prema uvažavanju individualnih potreba, poštivanju prava djeteta, te poticanju cjelovitog razvoja dječjih potencijala i osiguravanju dobrobiti za dijete – osobne, emocionalne i tjelesne, obrazovne i socijalne.
U tom cilju nastojimo djeci osigurati bogato poticajno okruženje koje će mu omogućiti stjecanje različitih iskustava i konstruiranje znanja – okruženje visokog obrazovnog potencijala koje odgovara aktivnoj prirodi učenja djeteta – inicijativa, samoorganizacija aktivnosti djece, sloboda izbora, prakticiranje odgovornosti.

Naša vizija

Vrtić kao mjesto zadovoljnog, veselog i kreativnog djeteta. Dječja kuća u kojoj se očituje zajedništvo djece, roditelja i svih djelatnika.

Zdravstveni voditelj

Ime i prezime Marinela Štrbac
Telefon (021) 582 581

Uloga medicinske sestre – zdravstvenog voditelja vrtića je da kao prvi promicatelj zdravlja skrbi o zdravstvenoj zaštiti djece, njihovoj pravilnoj prehrani, higijensko sanitarnim uvjetima i promicanju zdravog okruženja te odgoju za održivi razvoj.

Zdravstveni voditelj vrtića, radeći po načelima jedinstvene sestrinske skrbi, poštujući individualnost, holistički pristup i partnerski odnos s osnova multidisciplinarne i interdisciplinarne suradnje vrši procjenu samozbrinjavanja i potrebu za njegom, planira i nadzire njezino provođenje, primjenjuje načela i tehnike poučavanja, brine o održavanju zdrave i sigurne okoline, vlada vještinama praćenja zdravstvenog stanja pojedinaca i životno ugroženih te intervenira sukladno stručnim kompetencijama.

Psiholog

Ime i prezime Ana Jurić
Telefon (021) 582 581

Stručni suradnik - psiholog, uz druge članove stručnog tima vrtića, radi na što kvalitetnijem zadovoljavanju razvojnih potreba djeteta te pritom surađuje s odgojiteljima, roditeljima i svim ustanovama koje je potrebno uključiti u krug onih koji pomažu roditelju i djetetu.

Jedan od najvažnijih zadataka psihologa je što ranije identificirati psihofizičke osobine i razvojne potrebe djeteta, osobito kad se radi o djeci s teškoćama u razvoju i darovitoj djeci, da bi se poduzele mjere s ciljem osiguravanja onoga što je djetetu potrebno za optimalni razvoj.

Važna uloga psihologa je i pomoć djeci, roditeljima i odgojiteljima u adaptaciji djeteta na vrtić. Situacija odvajanja djeteta od roditelja i ulazak djeteta u skupinu druge djece, postavlja pred dijete povećane zahtjeve za prilagodbom, a kvaliteta i ishod tog procesa mogu imati i dugoročnije posljedice na dječji razvoj. Roditelji mogu biti nesigurni, tjeskobni i imati mnogo pitanja u tom razdoblju, a psiholog može pružiti savjetodavnu pomoć.

Psiholog u vrtiću također radi procjenu spremnosti djeteta za školu, te pomaže odgojiteljima i roditeljima da dijete što bolje pripreme za taj prijelaz i osiguraju njegovu dobru prilagodbu na školu. Isto tako, pruža psihološku pomoć u prevladavanju nekih stresnih događaja i razdoblja u djetetovu životu kao što su gubitak bliske osobe, kronična bolest u obitelji, razvod roditelja, nasilje u obitelji i dr.

Ime i prezime Marta Zulim
Telefon (021) 582 581

Uloga pedagoga je u kontinuiranom poticanju, sustavnom praćenju i aktivnom sudjelovanju u timskom radu, suodgovornom i sustvaralačkom odnosu s odgojiteljima, ravnateljem i drugim stručnim suradnicima, u istraživanju puteva stalnog razvoja i unaprjeđivanja odgojno-obrazovnog procesa na temelju pozitivnih iskustava prakse i znanstvenih spoznaja, u praćenju odgojno obrazovnog procesa, suradnji s odgojiteljima u planiranju i vrjednovanju, na unaprjeđivanju kroz istraživanja, a posebice poticajno-organizacijsko-materijalno i socijalno okruženje koje potiče dijete na aktivnost, istraživanje i učenje, integrativno obogaćivanje odgojno-obrazovnog procesa organizacijom raznovrsnih sadržaja (posjete, izleti, scenski programi u i izvan vrtića), poticanje i usmjeravanje stručnog usavršavanja odgojitelja te unaprjeđivanje i njihov profesionalni i osobni “rast i razvoj” u suradničkom odnosu s odgojiteljima s ciljem razvoja i unaprjeđivanja partnerstva s roditeljima, u suradnji s vanjskim čimbenicima s ciljem obogaćivanja odgojno-obrazovnog procesa i unaprjeđivanja rada vrtića (kulturne, stručne, zdravstvene ustanove i organizacije).

DOKUMENTI ZA PREUZIMANJE:
1. SAVJETI I PREPORUKE ZA PRILAGODBU DJECE NA VRTIĆ 441 KB PDF