(021) 582 581   kontakt@vrtic-trogir.hr
Dječji vrtić Trogir
Dječji vrtić Trogir
header slika pcelice

Održana edukacija na temu: "Govorni poremećaji djece predškolske dobi"

Za stručne djelatnike Dječjeg vrtića Trogir, 28. veljače 2018. je održana edukacija na temu "Govorni poremećaji djece predškolske dobi: artikulacijski poremećaji, poremećaji tečnosti (mucanje i brzopletost), te dječja govorna apraksija". Edukaciju je vodio gospodin Dragan Lisica, prof., konzultant mentalnog zdravlja dojenčadi, djece i adolescenata.

Edukacija je bila vrlo zanimljiva i korisna našim odgojiteljima. Odgojitelji su imali priliku postavljati pitanja vezano za teškoće govora djece s kojima se susreću u svojem radu, te steći nova znanja iz ovog područja.

U planu imamo još dvije edukacije gospodina Dragana Lisice u travnju i svibnju na teme: "Jezični poremećaji djece predškolske dobi: zakašnjeli jezični razvoj, posebne jezične teškoće i predčitačka slabost" i "Komunikacijski poremećaji djece predškolske dobi: socijalni (pragmatični) komunikacijski poremećaj i poremećaj iz autističkog spektra".

1