Sudjelovanje Dječjeg vrtića „Trogir“ na likovnom natječaju za 50. Međunarodnu izložbu dječje likovne umjetnosti „Lidice 2022“

Djeca Dječjeg vrtića "Trogir", podružnice „Maslina“, sudjelovala su na likovnom natječaju za 50. Međunarodnu izložbu dječje likovne umjetnosti „Lidice 2022“ (Češka) na temu "Muzej".

Odabran je motiv Radovanovog portala kao jednog od najpoznatijih simbola našeg prelijepog grada. Djeca su radila u grattage slikarskoj tehnici, u kombinaciji uljnih pastela i crnog tuša, što je kod njih izazvalo veliki interes.

Hrvatski školski muzej je koordinirao natječaj za Republiku Hrvatsku te je zaprimljeno oko 750 dječjih radova.

S ponosom možemo reći da su tri rada djece odgojno-obrazovne skupine odgojiteljica Vjekice Bilić i Ivane Buličić odabrana za daljnje natjecanje u Pragu, Češka.

Autori odabranih radova su Sofija Kovačević, Marko Žarković i Ana Paula Pralija.

U prilozima možete pogledati tijek rada s djecom i video s odabranim radovima.