(021) 582 581   kontakt@vrtic-trogir.hr
Dječji vrtić Trogir
Dječji vrtić Trogir
header slika pcelice

Izlet na Antoničin mlin u Žrnovnici

U našim odgojnim skupinama tradicionalno smo obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje odlaskom na poludnevni izlet na Antoničin mlin kao rezultat suradnje dviju odgojnih kuća, objekta "More" i "Maslina", s ciljem da produbimo dječja iskustva i doživljaje, te da stvaramo poticajno okruženje prigodnim materijalnim sredstvima.

Kod djece smo nastojali razviti interes za proces izrade kruha (od zrna do kruha), zatim uključenost djeteta u cjelokupan proces svim osjetilima. Isto tako za cilj nam je bilo omogućiti doticaj s prirodnim okruženjem, kao preduvjet pravilnog rasta i razvoja djeteta.

Dolaskom na Antoničin mlin djeca su imala priliku sudjelovati u cjelokupnom procesu izrade kruha, upoznali su se s alatima koji se koriste u tu svrhu, slušali smo priče i legende o tom kraju, te smo se družili i s djecom iz drugih vrtića organizacijom zajedničkog piknika u prirodi.

Odgojiteljice i djeca vrtićkog programa p.o. More i p.o. Maslina

1