Početak nove pedagoške godine 2020./2021.

Dragi roditelji,

Približava nam se početak nove pedagoške godine.

Kako bi dolazak i boravak djece protekao u sigurnom i ugodnom ozračju potrebno je da se svi skupa pridržavamo donesenih uputa za sprječavanje i širenje epidemije COVID–19 virusa. HZJZ i Ministarstvo znanosti i obrazovanja donijeli su "UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE COVID-19 VEZANO ZA RAD PREDŠKOLSKIH USTANOVA, OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021.", dokument možete preuzeti OVDJE.

Tijekom sljedećih dana možete očekivati poziv odgojitelja vašeg djeteta kako bih vas obavijestio o organizaciji rada vrtića. Pedagoška godina započinje 1.9.2020.

• U razdoblju adaptacije djeteta, moguće je boraviti u garderobi/hodniku najdulje 15 minuta, uz korištenje zaštitne maske.
  • Vaš odgojitelj će Vas kontaktirati za termin dolaska kako bi se spriječio boravak većeg broja roditelja istovremeno u garderobi/hodniku. Maksimalni broj roditelja je dvoje.
  • Nakon provedenih 15 minuta djeteta u skupini, u dogovoru s odgojiteljem možete odvesti dijete kući ili ga ostaviti u skupini te doći po njega u dogovoreno vrijeme.
  • Osim svakodnevne razmijene informacija, u slučaju nužnosti, odgojitelj će Vas kontaktirati telefonskim putem.

Molimo sve roditelje da se pridržavaju sljedećih mjera u cilju sigurnosti sve djece i zaposlenika:

• Prije dolaska u vrtić roditelji trebaju izmjeriti djetetovu i svoju temperaturu.
  • Djetetovu temperaturu će upisati u posebnu bilježnicu koju će dijete nositi svakodnevno u vrtić i predati na uvid odgojitelju. Bilježnicu nije potrebno ostaviti u vrtiću, već je nosite sa sobom.
  • Pri ulazu u vrtić potrebno je dezinficirati ruke i potplate.
  • U slučaju povišene tjelesne temperature ne smije se dovoditi dijete u vrtić, već se roditelji javljaju izabranom pedijatru ili liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. O poduzetim mjerama obavezno trebaju obavijestiti odgojitelja koji će dalje postupati prema predloženim uputama i mjerama sigurnosti.
  • Ukoliko se akutni simptomi zarazne bolesti ili povišena temperatura jave u vrijeme boravka djeteta u vrtiću, odgojitelji će telefonskim putem obavijestiti roditelje, koji u najkraćem roku trebaju doći po dijete. Do dolaska roditelja dijete će biti zbrinuto u posebnom prostoru za izolaciju uz prisutnost odgojitelja.
  • Prilikom dovođenja djeteta u vrtić roditelj ili druga osoba u pratnji djeteta dovodi dijete do garderobe i predaje ga njegovom odgojitelju. U pratnji može biti samo jedna osoba.
  • U vrtić se ulazi na način da se održava razmak od 1,5 do 2 metra u odnosu na sve druge osobe te izbjegava zadržavanje ili grupiranje u prostorijama ili pred vratima vrtića. Pri dolasku i odvođenju djeteta roditelj obavezno nosi zaštitnu masku.
  • Dijete ulazi u vrtić na način da, nakon predaje odgojitelju, odlazi do garderobe, obuva papuče te pere ruke sapunom i vodom prije ulaska u sobu.

U slučaju potrebe za dodatnim informacijama možete nas kontaktirati:

• Ravnatelj 098292069
  • Pedagog 0911234033
  • Zdravstveni voditelj 098292053

Želimo Vam sretan i uspješan početak nove pedagoške godine!

DOKUMENTI ZA PREUZIMANJE:
1. UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE COVID-19 VEZANO ZA RAD PREDŠKOLSKIH USTANOVA, OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021. 174 KB PDF