Posjet crkvi sv. Marte

Razvoj osjetljivosti za očuvanjem i upoznavanjem vlastite baštine započinje već s polaskom djeteta u vrtić. Kroz različite aktivnosti i igre djeci se pokušavaju približiti običaji, tradicija i kultura vezana uz zavičaj u kojem žive. U ranom periodu života važno je proučavanje neposrednog okruženja, istraživanje društvenog okoliša, upoznavanje kulturne baštine što će rezultirati razumijevanjem povijesnog razvoja i važnosti očuvanja i njegovanja materijalne i nematerijalne kulturne baštine svog užeg zavičaja.

Različitim sportskim aktivnostima pokraj crkvice sv. Marte djeca su imala priliku kroz neposredno iskustvo i doživljaj, upoznavanjem baštinskih elemenata, zadovoljiti svoje interese kroz igru i različite oblike kretanja, a sve to kroz boravak u prirodi i njen blagotvorni učinak na psiho-fizičko zdravlje djece.