Blagdani u DV Vrabac, skupina "Iskrica" - integrirani vjerski program

Advent - vrijeme iščekivanja, radosti, mira, ljubavi, nade i vrijeme pripreme za blagdan Božića.

Obilježavanja blagdana dio je svakodnevnih aktivnosti u vrtiću. U predblagdansko vrijeme važno je kako se odnosimo jedni prema drugima pa tako svakodnevno potičemo jedni druge na brižnost, razumijevanje, empatiju, a najviše na podržavajuće međusobne odnose u igri i razgovoru.

Blagdan sv. Nikole obilježili smo prigodnim programom na Trgu Ivana Pavla II, a sv. Nikola nas je na kraju prigodno darivao u našem vrtiću.

Blagdan sv. Lucije obilježili smo sijanjem pšenice čiji smo rast pratili do Božića.

Uključili smo se u humanitarnu akciju "Za djecu Ruande" u suradnji s učiteljicom I. Bilić iz O.Š. "Petar Berislavić". Cilj akcije je poticanje djece na nesebično darivanje i pomaganje drugima. Hvala djeci i roditeljima što su sudjelovali u ovoj hvale vrijednoj akciji.

Hvala Vam i na božićnim ukrasima koje ste izradili zajedno s Vašom djecom na "Kreativnoj božićnoj radionici".

Održali smo i "Božićnu priredbu" i druženje za roditelje za koje su se djeca marljivo pripremala. To je bio prekrasan završetak ovog predblagdanskog razdoblja u našoj skupini "Iskrice".

Svima želimo Sretnu i uspješnu Novu godinu!

Glazbeno-scenska igra "Orašar"

Djeca DV Vrabac odgojno-obrazovne skupine "Škrinjica" (integrirani dramsko-scenski program) povodom blagdana prikazala su predstavu "Orašar" na Trgu Ivana Pavla II.

Predstavi je predhodio proces koji je trajao koliko interes djece i sadržio mnoštvo aktivnosti. Slikovnica "Orkestar priča priču Orašar" je bila poticaj za raznovrsno stvaranje i izražavanje. Djeca su pokazala velik interes za baletom, glazbom skladatelja P.I. Čajkovskog te izražavanje i stvaranje kroz pokret. S pažnjom su promatrala videa baletnih predstava. Na svoj jedinstven način izražavala su emocije kroz glazbu i pokret.

Kroz likovne i radne aktivnosti te grupni rad pokazala su suradnju i kreativnost. Pri tom su nastale kućice u "Kraljevstvu slatkiša", slatkiši, pokloni, veliki sat, vijenac, kamin, konjić, lutke na štapu,...

U suradnji s roditeljima i djecom na kreativnoj radionici izrađivali smo ukrase za jelku koja je ujedno i scenski rekvizit za predstavu. Djeca su vrlo ponosna na svoje roditelje i njihov zajednički doprinos našoj predstavi odnosno glazbeno-scenskoj igri. Uložen je velik trud roditelja i djece u izradi kostima.

Mali čakavci iz DV Trogir podružnice Vrabac

Djeca DV Vrabac sa svojim odgojiteljima sudjelovala su na natječaju "ČA u versin, riči i pinelu" u organizaciji OŠ Bijaći s recitacijom Četri stađuna jedne mendule.

Na našu radost i ponos izvedba je prvonagrađena u kategoriji recitatorskog izričaja djece predškolskog uzrasta. Naši izvođači Domagoj Popović, Mihaela Buble, Mihael Svirać i Aleera Pavković također su sudjelovali na XI. susretu djece i učenika čakavaca "Dica i čakavica" u OŠ Bol u Bolu na otoku Braču.

Projekt "Brodovi"

Cilj ovog projekta je: što više naučiti o brodovima, spoznati dobrobiti brodarstva i tradiciju našeg grada te potaknuti djecu na bavljenje sportom.

Započeli smo od iskustva i interesa djece te povezali s tjednim projektima.

Obradili smo mnoštvo istraživačko spoznajnih aktivnosti, raznovsno izražavanje i stvaranje, gledali edukativne filmove, u rad uključili specifične aktivnosti s kretanjem te igrali raznovrsne igre i društveno zabavne aktivnosti.

Sve smo okrunili završnom priredbom za roditelje.

Nastavi čitati

Aktivnosti vjerskog programa DV „Vrabac“

U vrtiću "Vrabac" u 6-satnom jutarnjem programu provodi se integrirani vjerski program.

Vjerske aktivnosti se ostvaruju kroz različite vrste interakcija djeteta u neposrednoj okolini, a to su: životno-praktične i radne aktivnosti, raznovrsne igre, druženja, umjetnički sadržaji, izražavanje i stvaranje, istraživačko-spoznajne aktivnosti, koje prate tijek pedagoške i liturgijske godine.

Kroko Roko

U 10-satnom programu s integriranim dramsko-scenskim programom DV "Vrabac" odvijao se proces nastajanja priče, zatim slikovnice i predstave kroz razne igre i aktivnosti.

Djeca su se igrala lutkarskih i dramskih improvizacija, izrađivala scenske kulise i kostime, a najviše ih je zabavljalo kretnje uz glazbu.

Dramsko-scenski program je nepresušni izvor odgojno-obrazovnih vrijednosti.