Slikovnica „Betesebi“

Početkom ove pedagoške godine djeca vrtića Maslačak sa svojim odgojiteljima uključila su se u projekt „Škole za Afriku“ u kojem će se educirati o životima djece u Etiopiji, razvijati će empatiju te učiti o sredstvima pomoći djeci u Etiopiji.

Prva faza projekta već se odvijala. Ona je uključivala upoznavanje djece s životom djece u Africi. Proučavanjem časopisa, fotografija, zemljovida, globusa, edukativnih video materijala djeca su dobila uvid o tome kako žive djeca na drugom kontinentu.

Nove spoznaje imali su potrebu izraziti i u svojim igrama, likovnim djelima, a jedno od tih djela je i ova slikovnica. Naime, potaknuti ilustracijom afričke obitelji, djeca su zajedno stvorila priču koju su zatim zapisala i ilustrirala.