(021) 582 581   kontakt@vrtic-trogir.hr
Dječji vrtić Trogir
Dječji vrtić Trogir
header slika pcelice

Posjet Crvenom križu

Povodom Međunarodnog dana Crvenog križa djeca i odgojitelji 10-satnog programa posjetili su njihov ured u gradu Trogiru.

Ravnateljica Crvenog križa Trogir, Tanja Jakus sa suradnicima, izrazila je veliko zadovoljstvo našim dolaskom i poželjela dobrodošlicu. Nakon edukativnog dijela pri kojem su djeca proširila spoznaje o značenju i važnosti Crvenog križa kao i o broju 112, djeci su se prezentirale neke od vježbi pružanja prve pomoći (kao npr. kako se radi masaža srca koju su djeca isprobala na lutki).

Aktivno su sudjelovala i u vježbi pružanja pomoći onesviještenoj osobi.

M.B.: „Meni je drago pomagati drugima.“
T.T.: „Kad je požar onda pomaže i Crveni križ.“
M.A.P.: „Crveni križ pomaže kad nemaju ljudi hrane.“
F.S.: „Zastava Crvenog križa je bijela i crveni križ.“
D.M.: „Kad se nešto loše dogodi treba zvati 112.“

Djelatnici Crvenog križa, na kraju našeg ugodnog i kvalitetnog druženja, djeci su poklonili prigodne darove (privjesak i narukvica Crvenog križa). Suradnja će se nastaviti i dalje jer u svom odgojno-obrazovnom radu uvijek razvijamo i njegujemo empatiju, humanost i brigu za bližnje. Vjerujemo da ćemo svojim saznanjima motivirati i druge o važnosti pomaganja u nevolji.

1