Organizirana humanitarna akcija "Dobro se dobrim vraća"

U suradnji sa roditeljima mlađe vrtićke i jasličke skupine DV Maslina organizirali smo humanitarnu akciju "Dobro se dobrim vraća" s ciljem prikupljanja prehrambenih i higijenskih potrepština za potrebite obitelji s područja Trogira, te da svako dijete od sebe daruje igračku i time usreći dijete koje si to ne može priuštiti.

Prikupljena sredstva smo uz pomoc JVP Trogir dostavili u župu Sv. Jakova na Čiovu. Primio nas je fra Ivan Jelić koji se zahvalio djeci i roditeljima na ovoj akciji. Djeca su projektom "Dobro se dobrim vraća" pronašla smisao Korizme i razmišljanju o svojim postupcima, željama, nakanama, izdržljivosti i samodisciplini kao sastavnicama njihovog odrastanja. Nastojali smo kod djece razviti humane vrijednosti (ljubav, empatiju, solidarnost, toleranciju, zajedništvo, suosjećanjem prema bližnjem koji treba pomoć, zajedništvo, osjećaj prihvaćenosti i pripadnosti).