Likovna radionica u edukativnoj zoni Muzeja grada Trogira

Djeca odgojne skupine "Papaline" iz p.o. More, po prvi puta su sudjelovala na likovnoj radionici u izvedbi više muzejske pedagoginje Goranke Tomaš.

Riječ je o novom obliku muzejskih radionica koje imaju interdisciplinarni pristup. Naša tema aktivnosti je bila Dražen Petrović - velikani hrvatske povijesti.

Likovna tehnika koju smo koristili je bila kolaž i grataž. Tehnika grataž s kojom smo se upoznali i u vrtiću djeci se pokazala jako zanimljivom, ponajviše zbog procesa stvaranja jer nastaje nanošenjem sloja pastele na papir koji se prekrije crnim tušem, temperom, pastelom,... Djeca su ga nazvala "magični papir".

Djeca su oslikala portret tehnikom grataž, te ljepila razne novinske natpise koji se tiču lika i djela Dražena Petrovića.

Ovim putem stekli smo nova iskustva, spoznaje i poticali kreativni izraz djece.

"Uvijek dajem sve od sebe"

Dražen Petrović

Odgojiteljice: Ana Krstulović, Brankica Topić