Radionica izrade lutki

U p.o. More odgojne skupine "Girice" jaslička skupina i "Papaline" vrtićka skupina u sklopu zajedničkog projekta "More riči" organizirale su edukativno-kreativnu radionicu izrade štapnih lutki za djecu i roditelje.

Lutka kao sredstvo komunikacije i igre u radu s djecom nosi veliku pedagošku vrijednost, te je kao takva prepoznata i kod djece.

Djeca i roditelji su imali mogućnost izraditi lutke po svojoj zamisli, a na raspolaganju su imali raznovrsni materijal. U suradnji s roditeljima prikupili smo i tkaninu raznih uzoraka i tekstura koja nam je poslužila za izradu tijela lutke.

Djeca će tako imati priliku svoje lutke predstaviti prijateljima u skupini, te po želji izvesti dramsku improvizaciju kroz sklop planiranih aktivnosti u završnoj etapi projekta.

Na kraju lutke će pronaći svoj novi dom kada ih djeca ponesu svojoj kući. Stoga igrajmo se lutkama, posvetimo im malo pažnje jer one će nam vratiti puno više.

Djeca, roditelji i odgojiteljice p.o. More