(021) 582 581   kontakt@vrtic-trogir.hr
Dječji vrtić Trogir
Dječji vrtić Trogir
header slika pcelice

U DV Sunce obilježen Dječji tjedan

U dječjem vrtiću Sunce u Žednom, od 02.10. do 06.10.2023. je bio Dječji tjedan. Naglasak smo dali na aktivnosti kojima promičemo prava djece koja su zajamčena Konvencijom o pravima djeteta i podsjeća na zajedničku odgovornost za poštivanje prava i odgovaranjem na potrebe djece.

Sa pravima djece smo se upoznali gledajući film na velikom platnu "Prava djece" i "Prava s Ruby i Jackom". Bojali smo slikovnicu o pravima i slova naših prava. Razgovarali što volimo i na što imamo pravo. Svakodnevno smo vježbati i istezali svoje male mišiće. Na igralištu igrali i pjevali pokretne igre "U Žednom je kucica" i "Care, care gospodare". Da bi bili zdravi u posjet nam je došla naša zdravstvena voditeljica koja nas je izmjerila i izvagala. Plesali smo i pjevali vesele pjesme. Na kraju smo se počastiti pizzom koju smo sami napravili.

Odgojitelji: Slavica Žaja, Anita Pralija, Ana Belas, Andrea Viljac.

1