Posjet Muzeju grada Trogira

U sklopu novih oblika muzejskih radionica koje su namijenjene djeci i odgojno obrazovnim djelatnicima, D.V. Sunce je ostvarilo suradnju sa Muzejom grada Trogira. Starija djeca skupina Zečići i Grdelini posjetila su Muzej grada Trogira.

Djeca su bila zainteresirana i znatiželjna. Nekima je ovo bio prvi susret sa Muzejom kao i posjet. Muzejska pedagoginja, gospođa Goranka Tomaš je djecu na njima primjeren i razumljiv način upoznala sa puno zanimljivosti iz daleke prošlosti našeg grada. Na taj način djeca su se upoznala i sa kulturnom baštinom svog grada i na koji se način ona čuva.

Nakon obilaska, muzejska pedagoginja je organizirala likovnu radionicu u Edukativnoj zoni muzeja pozivajući se na likovnost koja je važna u dječjoj dobi jer ostaje za cijeli život negdje u memoriji djetinjstva. Tema radionice je bila Uskrsni zeko.

Kroz fotografije našeg posjeta možda još nekoga potaknemo na posjet Muzeju i širenju spoznaja o našem lijepom i povijesti bogatom gradu Trogiru.

Odgojitelji: Slavica Žaja, Anita Pralija i Karla Kapov