(021) 582 581   kontakt@vrtic-trogir.hr
Dječji vrtić Trogir
Dječji vrtić Trogir
header slika pcelice

Mali čakavci iz DV Trogir podružnice Vrabac

Djeca DV Vrabac sa svojim odgojiteljima sudjelovala su na natječaju "ČA u versin, riči i pinelu" u organizaciji OŠ Bijaći s recitacijom Četri stađuna jedne mendule.

Na našu radost i ponos izvedba je prvonagrađena u kategoriji recitatorskog izričaja djece predškolskog uzrasta. Naši izvođači Domagoj Popović, Mihaela Buble, Mihael Svirać i Aleera Pavković također su sudjelovali na XI. susretu djece i učenika čakavaca "Dica i čakavica" u OŠ Bol u Bolu na otoku Braču.

Mendula je bila poticaj djeci za očuvanje bogate kulturne baštine kroz razne aktivnosti. U suradnji s lokalnom zajednicom u izvanvrtićkim aktivnostima djeca su stekla nove vještine, iskustva i spoznaje. Obogaćena spoznajama iz kulturne baštine stvorila su priču koja je rezultirala predstavom za roditelje vjerne suradnike, koji uvijek podržavaju ovakve aktivnosti s djecom.

Odgojitelji: Anita Alić, Ivana Lučin i Anita Čarija

1