Blagdani u DV Vrabac, skupina "Iskrica" - integrirani vjerski program

Advent - vrijeme iščekivanja, radosti, mira, ljubavi, nade i vrijeme pripreme za blagdan Božića.

Obilježavanja blagdana dio je svakodnevnih aktivnosti u vrtiću. U predblagdansko vrijeme važno je kako se odnosimo jedni prema drugima pa tako svakodnevno potičemo jedni druge na brižnost, razumijevanje, empatiju, a najviše na podržavajuće međusobne odnose u igri i razgovoru.

Blagdan sv. Nikole obilježili smo prigodnim programom na Trgu Ivana Pavla II, a sv. Nikola nas je na kraju prigodno darivao u našem vrtiću.

Blagdan sv. Lucije obilježili smo sijanjem pšenice čiji smo rast pratili do Božića.

Uključili smo se u humanitarnu akciju "Za djecu Ruande" u suradnji s učiteljicom I. Bilić iz O.Š. "Petar Berislavić". Cilj akcije je poticanje djece na nesebično darivanje i pomaganje drugima. Hvala djeci i roditeljima što su sudjelovali u ovoj hvale vrijednoj akciji.

Hvala Vam i na božićnim ukrasima koje ste izradili zajedno s Vašom djecom na "Kreativnoj božićnoj radionici".

Održali smo i "Božićnu priredbu" i druženje za roditelje za koje su se djeca marljivo pripremala. To je bio prekrasan završetak ovog predblagdanskog razdoblja u našoj skupini "Iskrice".

Svima želimo Sretnu i uspješnu Novu godinu!