(021) 582 581   kontakt@vrtic-trogir.hr
Dječji vrtić Trogir
Dječji vrtić Trogir
header slika pcelice

Orkestar priča priču u skupini "Škrinjica" DV "Vrabac"

Nakon baleta i izražavanja pokretom interes djece se usmjerava na glazbu koju „stvaraju“ glazbeni instrumenti.

Posjetom u Hrvatsko narodno kazalište Split u Splitu djeca su doživjela pozornicu sa scenskim rekvizitima za predstavu, prostor na sceni u kojem svira orkestar pod vodstvom dirigenta, gledalište (lože i parter), krojački salon i garderobe za izvođače.

Gostovanjem u Glazbenu školu Josipa Hatzea u Trogiru djeca upoznaju instrumente klavir, violončelo, flautu, klarinet, gitaru zatim upoznaju crtovlje i note.

Pozivamo glazbenike u našu skupinu s instrumentima gitarom, harmonikom i violinama. Glazba nas pokreće kroz aktivnosti u vrtiću istraživačko-spoznajne, izražavanja i stvaranja (pokret, likovno, dramsko-scensko), glazbene igre, tjeloglazba.

Zaključujemo da je glazba svuda oko nas i da nas raduje.

Odgojitelji: Ivana Lučin i Anita Čarija

1