(021) 582 581   kontakt@vrtic-trogir.hr
Dječji vrtić Trogir
Dječji vrtić Trogir
header slika pcelice

Mali čakavci-čuvari kulturne baštine DV Vrabac

Mali čakavci DV Vrabac sa svojim odgojiteljima sudjelovali su i ove pedagoške godine na natječaju ČA u versin, riči i pinelu u organizaciji OŠ Bijaći s recitacijom Maška naopaška. Ovu godinu tema natječaja su bile životinje. Obzirom da smo vrtić smješten u staroj gradskoj jezgri i da po ulicama često susrećemo mačke, došli smo na ideju da djeci ta vrlo bliska životinja bude tema naše recitacije. Recitacija je napisana poput priče u rimi kroz razne situacije Maške naopaške.

Stručni tim natječaja je prepoznao kvalitetu teksta i izvedbu naših izvođača i nagradio ih prvim mjestom u kategoriji recitatorske izvedbe djece predškolskog uzrasta. Izvođači su: Barbara Princivali, Mihaela Buble, Manuela Rožić, Matea Milat, Ella Barić i Lucia Mamut. Pozvani smo na sudjelovanje na Čakavskim večerima u OŠ Bijaći gdje smo s ponosom izveli našu prvonagrađenu recitaciju. Također smo sudjelovali na XII. susretu djece i učenika čakavaca Dica i ČAkavica u OŠ Ivan Duknović u Marini gdje su djeca stekla zanimljiva i vrijedna iskustva a dogodovštine Jelne none dočarala nam je Petra Mišić interpretirajući istoimenu recitaciju napisanoj na ostacima pomalo već izgubljene izvorne cakavštine.

Odgojitelji: Anita Alić, Anita Čarija, Ivana Lučin i Melinda Lakoš

1